Powstaliśmy w 2014r. Jesteśmy młodym prężnie działającym i rozwijającym się gabinetem weterynaryjnym. Swoją siedzibę mamy we wschodniej Polsce, w Świdniku, 40-sto tysięcznym mieście w województwie lubelskim w bliskim sąsiedztwie Lublina. Nasz zespół tworzy trzech lekarzy weterynarii. W trakcie działalności gabinetu poznaliśmy potrzeby związane z pomocą zwierzętom zamieszkującym miasto i okolicę.

      Jako prekursorzy w Świdniku wzięliśmy udział w ogólnopolskiej marcowej akcji sterylizacji, decydując się na dużo mniejsze wpływy z wykonywanych zabiegów.

      Stale współpracujemy ze schroniskiem w Krzesimowie, głównie wykonujemy zabiegi sterylizacji u suczek, kastracji u psów oraz leczymy zwierzęta wymagające niezwłocznej pomocy. Tego typu usługi świadczymy dla schroniska w Krzesimowie w preferencyjnych, dużo niższych cenach.
Ponadto w lipcu 2014r. uruchomiliśmy (mimo ograniczonych możliwości powierzchniowych) przytulisko dla kotów. Trafiają do nas koty bezdomne, znalezione lub odłowione na terenie miasta Świdnik. Możemy pochwalić się 35-ma adopcjami kotów które wyszły z naszego gabinetu w ciągu pierwszych 5-ciu miesięcy. Z dnia na dzień liczba ta się zwiększa i w październiku 2015 wyniosła 63 koty.

      Współpracujemy również z Panią Patrycją Malczak, właścicielką sklepu zoologicznego Nemo w Świdniku przy ul 3-go Maja. Pani Patrycja jako jedna z pierwszych pomogła nam w opiece nad kotami biorąc kilka z nich do swojego sklepu. W ten sposób nawiązałyśmy stałą współpracę i do tej pory z Nemo adoptowano kilkadziesiąt kotów.

      Współpracujemy również z Urzędem Gminy Świdnik. Dzięki nim w naszym gabinecie odbyło się już kilkadziesiąt sterylizacji kotek bezdomnych w preferencyjnych dużo niższych cenach.

      Posiadamy kilka stałych domów tymczasowych w których przebywają szczenięta lub kocięta które z różnych przyczyn zostały sierotami. W domach tych mają zagwarantowaną niezbędną profilaktykę w postaci odrobaczeń i szczepień. Tymczasowi opiekunowie pomagają w adopcjach i z ich rąk do nowych domów zaadoptowano około 30 psów.

      Niestety środki jakie przeznaczone są od miasta jak i nasze Pchełkowe oszczędności na pomoc zwierzętom są stanowczo za małe.

      Dlatego rozwijamy naszą działalność i założyłyśmy fundację z możliwością przekazania 1% podatku. Chcemy zbudować profesjonalny szpital dla zwierząt, pracownię RTG i USG oraz zmodernizować budynek gabinetu tak by zmienić go w przychodnię całodobową. Powiększyć zespół pracowników, zakupić ambulans weterynaryjny.
Taka inwestycja pomogłaby czworonożnym mieszkańcom Świdnika i ich właścicielom na zaoszczędzenie czasu na dojazdach do całodobowych placówek w Lublinie wtedy kiedy to czas decyduje o życiu zwierzęcia.

      Ponadto chcielibyśmy przeprowadzić akcję sterylizacji ze środków zgromadzonych dzięki w.w. działaniom, polegającą na wykonaniu sterylizacji/kastracji u osób mających trudną sytuację finansową, ograniczając w ten sposób odsetek zwierząt bezdomnych.

      Potrzebujemy wsparcia w uzyskaniu środków finansowych z Unii Europejskiej jak również pomocy od prywatnych inwestorów.


      Jesteśmy po to aby pomagać potrzebującym. Jeśli możecie pomóżcie i nam...

Wspomóż zwierzaki

Fundacja Pomocna Pchełka

ul. J. Słowackiego 8A

21-040 Świdnik

KRS 0000558489


Numer konta

Raiffeisen POLBANK

85 1750 0012 0000 0000 3640 0927

Wybierz kwotę darowizny


Imię:
Nazwisko:
Kwota:

Celami Fundacji Pomocna Pchełka są:

a) Niesienie wszechstronnej pomocy weterynaryjnej zwierzętom, chorym, porzuconym, niechcianym i skrzywdzonym przez człowieka.

b) Leczenie i opieka nad zwierzętami bezdomnymi, pokrzywdzonymi lub porzuconymi oraz pomoc adopcyjna.

c) Ograniczenie populacji zwierząt bezpańskich poprzez program sterylizacji i kastracji.

d) Współpraca z władzami samorządowymi, rządowymi i organizacjami i w zakresie wymienionym w celach działania Fundacji.

e) Propagowanie właściwego stosunku do zwierząt.

Nasi partnerzy